DIY Festiwalowy Wianek

Lato zbliża się do nas wielkimi krokami,  a to zwiastuje jeszcze większy nawał wszelakich festiwali i koncertów. Często na tego typu imprezach możemy zaobserwować, dziewczyny w wiankach na głowie. Mimo iż to wielki hit ostatniego roku, motyw ten ma długie korzenie historyczne. Większości kojarzy on się z przejawem wolności, młodości i pozytywnej energii, jak za czasów Flower Power, lub ewentualnie z Laną Del Rey ;) . Tak więc dziś, przygotowałam dla Was bardzo prostą instrukcję, na zrobienie wianka ze sztucznych kwiatów.


Co będzie potrzebne ?


-sztuczne kwiaty ( jeśli ich nie macie, najtaniej będzie kupić od razu cały bukiet kwiatów).


-gumka  (taka jaką wszywamy np. do odzieży)


-nożyczki,cążki 


- sznurek, tasiemka  (to okręcenia drucików w wianku)


DSC00502


Wybieramy kwiatek z najdłuższym drutem, a następnie dodajemy do niego kolejne okręcając  ich druciki w okół tego najdłuższego.


DSC00507


DSC00511


DSC00516


DSC00517


Starajmy się zachować symetryczność w naszym wianku, by na końcu i na początku wyglądał podobnie.


DSC00528


W tym przypadku kwiaty będą znajdował się tylko z przodu. Jęli  długość pasma kwiatów obejmuje Wam przestrzeń czoła, od ucha do ucha, należy zakończyć wyplatanie. Pozostałe wystające druciki obcinamy, a na obu końcach montujemy podobne zaczepy, ze skręconych drucików (rys. poniżej).


DSC00532


Do zaczepów przymocowujemy gumkę.


DSC00545


I gotowe !


3


page1


wianek festiwal kolorów

TheGreatKate

Phasellus facilisis convallis metus, ut imperdiet augue auctor nec. Duis at velit id augue lobortis porta. Sed varius, enim accumsan aliquam tincidunt, tortor urna vulputate quam, eget finibus urna est in augue.

3 komentarze:

  1. TheGreatKatepl8 lipca 2014 12:17

    dziękuję :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne, na Openerze mnóstwo dziewczyn miało taki mały ogródek na głowie :)

    OdpowiedzUsuń