Galaxy Nails


Oj tak! Galaktyczny motyw zdominował  w tym roku, naszą modowo-urodową scenę. 
Jako, że żadnej gwiezdnej rzeczy jeszcze nie nabyłam, 
postanowiłam wprowadzić kosmos na moje paznokcie :)
Metoda ich wykonania jest dość zbliżona 
do tej z OmbreNatomiast do wykonania Galaxy Nails dochodzą dodatkowe gąbeczki. Jedna zostaje ta sylikonowa, druga  i trzecia zostały wygrzebane ze starych pudełeczek na biżuterię (różnią się gładkością faktury).


Szykujemy sobie lakiery, których chcemy użyć. 
Ja wykorzystałam, czarny na podkład, morski,błękitny,fioletowy i biały. Może się też przydać przeźroczysty lakier z drobnym srebrnym brokatem.Wtedy efekt będzie bardziej trójwymiarowy.


W przypadku robienia "galaktyki" zamiast malować wzorki na samej gąbeczce, maczamy ją w dowolnym odcieniu, botem odbijamy lakier na kartce, w celu pozbycia się jego nadmiaru.


                       (zjadłam nr 3 i narobiłam tym małego bałaganu, ale powinniście się domyślić :) ) 


1. Malujemy podkład do naszej galaktyki

2. Odbijamy drogę mleczną (sylikonową gąbeczką)

3. Dodajemy gwiezdny pył ( gąbką z drobnymi "dziurkami")

4.Maczamy  gąbeczkę z dużymi "dziurkami"  w białym lakierze i odbijamy.


UWAGA! Pamiętaj żeby po zamoczeniu gąbki w lakierze, najpierw pozbyć się nadmiaru lakieru bo inaczej wyjdą wyraziste "ciapki" , a nie gwiazdy :)

5. Kiedy warstwy wyschną (a powinny dość, szybko bo lakieru nie powinno być dużo), możemy pomalować paznokcie lakierem z brokatem. Jeśli nie, to od razu  pokrywamy paznokcie Top Coat (lakierem szybko schnącym).

Muzyczny motyw na dziś:


MatkaKreatka

Phasellus facilisis convallis metus, ut imperdiet augue auctor nec. Duis at velit id augue lobortis porta. Sed varius, enim accumsan aliquam tincidunt, tortor urna vulputate quam, eget finibus urna est in augue.

1 komentarz: